Start gouden weken, Vreedzame school

15 augustus 2020

We zorgen ervoor dat ieder kind en ouder zich welkom voelt in onze school. We proberen elkaar goed te leren kennen. We geven elkaar opstekers (een soort compliment). De eerste weken in het nieuwe schooljaar investeren we hier extra in, zodat we bouwen aan een fijne positieve groep en we er samen een mooi jaar van kunnen maken. We doen dat met een gouden randje. De gouden weken.

Waar werken we aan:

  • We zorgen ervoor dat iedereen zich welkom voelt. Dit doen we door kinderen en ouders te zien en te horen.
  • We begroeten alle kinderen en ouders persoonlijk (coronagroet).
  • We noemen kinderen en ouders daarbij bij hun naam en maken oogcontact.
  • We gebruiken de Vreedzame bal.
  • We geven Opstekers en benoemen ook de term Opsteker.
  • We maken gezamenlijk groepsafspraken.
  • We maken gezamenlijk een takenlijst.
  • We werken heel veel samen (coöperatieve werkvormen, zodat we elkaar beter leren kennen en ervaren hoe leuk het is om samen te werken met een ander.)

Bent u nog niet bekend met de Vreedzame wijk? Info hieronder:

De Vreedzame School

De Vreedzame School stelt scholen in staat om een bijdrage te leveren aan de sociale en maatschappelijke opvoeding van kinderen. Die ‘burgerschapsvorming’ vindt echter overal plaats, niet alleen op school. In alle contexten waarin kinderen zich begeven worden zij opgevoed en ‘gevormd’. Vandaar De Vreedzame Wijk.

Wat is De Vreedzame Wijk?

De Vreedzame Wijk is erop gericht om samenhang tussen al die pedagogische contexten te bevorderen, door aan te sluiten bij wat kinderen op school meekrijgen op het gebied van democratisch burgerschap. In de wijk (instellingen, thuis, publieke ruimte) worden op die manier de democratische ‘competenties’ van jeugdigen ondersteund en versterkt.

Met vriendelijke groeten,

Werkgroep Vreedzame school

WELKOM! DEZE WEBSITE MAAKT GEBRUIK VAN COOKIES


Op onze website maken we gebruik van functionele - en analytische cookies om de website optimaal te laten functioneren en waar mogelijk te verbeteren. Deze cookies verzamelen geen persoonsgegevens.
Veel leesplezier!

Akkoord met de cookies